Ana içeriğe atla

BODRUM KADINLARI 14 Şubat 2014 tarihinde Kadına karşı Şiddeti protesto ediyor ve ADALET için meydanlara çıkıyor!


Sevgili Kadınlar!

Geçen yıl ki küresel #OneBillionRising etkinliği bu yıl da Bodrum'da gerçekleştirilecektir. 

One Billion Rising, 1 milyar kadının aynı gün ve aynı saatlerde bütün dünyada Kız çocuklarına ve Kadınlara karşı Şiddeti protesto etmek için 15 yıldır ABD'de başlatılarak, dünyanın bir çok ülkesinde gerçekleştirilen geleneksel hale gelen bir eylemdir. 

Türkiye ilk defa geçen yıl bu etkinliğe katılmıştır. Bodrum Kadınları da 14 Şubat 2013 yılında geniş çaplı bir katılım ile bu ilk'e imza atıp meydanlarda şiddet karşıtı dans performanslarını gerçekleştirmişlerdir.

Bu yıl ki 1 Milyar Ayaklanıyor etkinlik başlığının ana konusu Adalet talebinden ibarettir. 

Kız çocuklarına ve Kadınlara karşı Şiddeti protesto etmek ve ADALET talep etmek için, Bodrum Belediye Meydanı'nın karşısında ki meydanda Cuma günü, 14 Şubat 2014 tarihinde saat 13.30'da birlikte dans performansı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. 

Dans koreografisini sevgili Bilge Kural bizimle B-Fit Tepecik Mah. Gerence Sokak dans / spor salonunda Pazartesi günü (10.02.2014 tarihinde) saat 18.30'da ve Perşembe günü (13.02.2014 tarihinde) saat 19.30'da çalışacaktır.

Etkinliği çevrenizde bulunan bütün kadınlar ile paylaşmanızı rica ederiz. 
Bodrum ektinliği resmi #OneBillionRising web sitesinde de kayıtlı organizasyon olarak paylaşılmıştır. 
İlgililer Bodrum OneBillionRising4Justice etkinliği'ni linke tıklayarak da bulabilirler. 


Etkinliklerimiz ve duyurularımızı kadınlara mahsus olan facebook grubundan da takip edebilirsinizhttps://www.facebook.com/groups/356607301040678/.

Aynı şekilde http://bkdd.blogspot.com/ sitesinden güncel duyurularımızı takip edebilirsiniz.  

14 Şubat etkinliğini tanıdığınız bütün kadınlara duyurmanızı rica ederiz!

[Bodrum Kadın Dayanışma Derneği]


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim 

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...