Ana içeriğe atla

BKD'den CHP'ye ADAY İTİRAZI!


Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, bugün CHP Genel Merkez'e, Muğla İl ve Bodrum İlçe Başkanlıkları'na ve TBMM CHP Milletvekillerine göndermiş olduğumuz açıklama bilginize sunulur:

CHP GENEL BAŞKANLIĞI’NA
CHP MUĞLA İL BAŞKANLIĞI’NA
CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI’NA
CHP TBMM MİLLETVEKİLLERİ’NE

Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla/Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.  
Partinizden, Bodrum Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu sosyal medyada gördüğümüz Gökhan Uçar hakkında 2015 yılında "CİNSEL SALDIRI" suçundan kamu davası açılmıştır.

Karar kesinleşmemiş olmakla birlikte MAHKEME TARAFINDAN "CİNSEL SALDIRI" suçu İŞLEDİĞİ SABİT GÖRÜLDÜĞÜNDEN MAHKÛMİYET KARARI VERİLMİŞTİR.
Bu suç sebebi ile kovuşturma sırasında "CEZAEVİNDE TUTUKLU KALMIŞ" , dava sırasında “ADLİ KONTROL TEDBİRİ" kapsamında cezaevinden çıkmıştır.
GÖKHAN UÇAR HAKKINDA ADLİ KONTROL TEDBİRİ HALEN DEVAM ETMEKTEDİR.
Parti tüzüğünüzün AMAÇ BAŞLIKLI 2/J maddesi "KADINLARA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETİ ÖNLEMEK" diye belirtilmiştir.

Partinizin 2018 yılı genel seçimler "SEÇİM BİLDİRGESİ" 178. sayfa "KADINLAR" başlığı altında
          KADIN BAKANLIĞI kuracağınız,
     KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİNİ ÖNCELİKLİ DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRECEĞİNİZ,
          İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRECEĞİNİZ,
    CİNSEL DOKUNULMAZLIĞA KARŞI SUÇLARDA KADININ BEYANININ ESAS ALINMASINI SAĞLAYACAĞINIZ,
    ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN HUKUKİ SÜREÇLERDE TEKRAR MAĞDUR EDİLMESİNİ ÖNLEYECEĞİNİZ,
          KADIN DOSTU KENT UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRECEĞİNİZ
belirttiğiniz birçok politik amacınızdan bir kısmıdır. 

AYRIMCILIKLA MÜCADELE ETMEK, CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN, ŞİDDETE KARŞI POLİTİKALAR ÜRETMEK tüzük, seçim bildirgesinde YAZDIKLARINIZLA; YAPACAĞIM, EDECEĞİM diyerek olmamaktadır.

Tüzüğünüz ve seçim bildirgelerinizde belirttiğiniz PARTİNİZİN İLKELERİ VE AMAÇLARINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÖNCELİKLE PARTİNİZİN KADROLARININ, YÖNETİMİNİN, ADAY ADAYLARI KABULÜ KRİTERLERİNİN DAHİ ÖNCELİKLE VE BU İLKE VE AMAÇLARA GÖRE BELİRLENMESİ MUTLAK, DEĞİŞMEZ, TARTIŞMASIZ KURALINIZ OLMALIDIR.

Buna rağmen Gökhan Uçar'ın aday adaylığı partiniz tarafından kabul edilmiştir. PARTİNİZ TARAFINDAN CİNSEL İSTİSMAR SUÇU SABİT GÖRÜLEREK HAKKINDA MAHKÛMİYET KARARI VERİLMİŞ GÖKHAN UÇAR'IN ADAY ADAYLIĞININ REDDİ GEREKMEKTEDİR.
BU KONUNUN TAKİPÇİSİ OLDUĞUMUZU BİLDİRİYORUZ. Bodrum, 23.10.2018

Saygılarımızla.                      
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği
              

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

DURUŞMAYA ÇAĞRI: 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi

DURUŞMAYA ÇAĞRI!
Salı günü, 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam eden ensest davasının duruşması var.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, Bodrum Yarımadası'nda bulunan Kadınlar ile birlikte davayı takip etmekteyiz.Son celse, suçtan zarar gören çocuğun duruşmada dinlenmesi gerçekleştirilmedi.Ancak dinlenmesine dair kurulmuş olan hukuka ve usule aykırı ara karardan da dönülmedi.Mahkeme’nin heyet değişikliği nedeniyle, ara kararın yeni heyet tarafından kaldırılmasını talep etmekte ısrarcıyız.
Yargıtay Ceza Genel Kurul Kararı gereği, "suçtan zarar gören çocuğun örselenmemesi için soruşturma ve kovuşturma aşamasında bir defa ifadesine başvurulur – İLKESİ", mahkeme tarafından, ara karardan dönülmediği taktirde, açıkça ihlal edilmiş olacaktır.Kaldı ki, çocuğun tekrar dinlenmesine dair, gerek duyulması halinde dahi, çocuğun mevzuata uygun bir şekilde ifadesine başvurulmalıdır.Suça maruz kalan çocuk, 4 yıllık soruşturma e…