Ana içeriğe atla

AİLE KAVRAMI ATÖLYESİ VE ADALET TALEBİ ile 8 MART 2014 ETKİNLİK DUYURUSU


Sevgili kadınlar...

Bu yıl Bodrum Kadın Dayanışma'nın 7 ve 8 Mart'ta 2 programı var:

İlk program 7 Mart'ta.  Bodrum Gümüşlük Akademisi'nde tüm gün ve akşam sürecek kamp çalışmasında AİLE kavramını masaya yatıracağız. 
İstanbul'dan 3 misafirimiz gelecek ve Figen Uysal Çapan'la AİLE,
Şener Büyükbektaş ile ŞİDDET, Hülya Tarman ile ADALET konularını işleyeceğimiz 3 ayrı atölye yapacağız. Daha sonra da akşam yemeği ve şömine başı muhabbetleri.

8 Mart'ta ADALET İÇİN SOKAĞA ÇIKIYORUZ.


Yasalarda varız, peki yasaların ilk durağı sayılan karakollarda, jandarmada, hastanelerin acil odalarında, duruşma salonlarında, alınan mahkeme kararlarında kısaca UYGULAMALARDA ne kadar varız?

Eşitlik ilkesi gereği yasalarda varız, peki kurumlarda, siyasi partilerde, 
iş dünyasında, emek dünyasında, belediyelerde, parlamentoda var mıyız? Cevabımız elbette kocaman bir hayır.

İşte bunun için, salt kağıtlarda kalan, uygulamalarda bir türlü hayata geçmeyen eşitlik ilkesi ve adalet ilkesinin tüm alanlarda uygulanması talebiyle meydanlara çıkıyor ve adaletin göz bağını çözüyoruz.

YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI
YAŞASIN KADIN MÜCADELEMİZ

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim 

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

ReNkLeRiN DaYaNıŞmAsI! Bodrum'da 2. Şubat haftasında 2 Etkinlik!

Önümüzdeki hafta, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, Renklerin Dayanışması başlığı altında iki etkinlik düzenlenmekte. 
Esmeray'ın Kestirmeden Hikayeler isimli oyunu, herkese açık (karma) bir etkinlik olup, Renklerin Dayanışması "Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı, Nefret Saldırıları ve Şiddet Konuşuyoruz" başlığı altındaki atölye ise kadınlara mahsustur.