Ana içeriğe atla

ETKİNLİK DUYURUSU VE DAVET: 20 MAYIS 2018 SAAT 19.00'DA Film gösterimi ve Söyleşi

#Nakba70
Bu yıl, Filistinlilerin Büyük Felaketi Nakba'nın 70. yıldönümü.

1948 yılında, onlarca katliam, 400 küsur köy haritadan silinmesi ve binlerce Filistinlinin ölüp yüz binlercesinin evinden, yurdundan sürülmesiyle 15 Mayıs günü İsrail kuruldu. 

Dünyanın her yerindeki Filistinliler ve Filistin dostları 15 Mayıs'ta Nakba'yı andı, 14 Mayıs'ta ABD'nin büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasını protesto için yapılan gösterilerde İsrail devletinin açtığı ateşle 61 kişi can verdi 3 bine yakın Filistinli de yaralandı

Biz de Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, yirminci yüzyılın en önemli olaylarından biri olan Nakba'yı kadınlar açısından ele almak istedik. 
Etkinliğimizde, Filistinli yönetmen Carol Mansour'un işgali kadınların gözüyle anlatan filmi Filistin'i İşlemek gösterilecek. 
Ankara BDS grubundan Esma Kaşram bir konuşma yapacak.

Konuşmanın moderatörlüğünü İstanbul BDS gönüllülerinden yazar Ayşe Düzkan yapacak. 
Pazar, 20 Mayıs 2018, saat 19.00'da, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği'nde.


Giriş ücretsiz olup, etkinlik kadınlara mahsustur.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

BKD'den CHP'ye ADAY İTİRAZI!

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, bugün CHP Genel Merkez'e, Muğla İl ve Bodrum İlçe Başkanlıkları'na ve TBMM CHP Milletvekillerine göndermiş olduğumuz açıklama bilginize sunulur:
CHP GENEL BAŞKANLIĞI’NA CHP MUĞLA İL BAŞKANLIĞI’NA CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI’NA CHP TBMM MİLLETVEKİLLERİ’NE
Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla/Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. Partinizden, Bodrum Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu sosyal medyada gördüğümüz Gökhan Uçar hakkında 2015 yılında "CİNSEL SALDIRI" suçundan kamu davası açılmıştır.
Karar kesinleşmemiş olmakla birlikte MAHKEME TARAFINDAN "CİNSEL SALDIRI" suçu İŞLEDİĞİ SABİT GÖRÜLDÜĞÜNDEN MAHKÛMİYET KARARI VERİLMİŞTİR. Bu suç sebebi ile kovuşturma sırasında "CEZAEVİNDE TUTUKLU KALMIŞ" , dava sırasında “ADLİ KONTROL TEDBİRİ" kapsamında cezaevinden…

DURUŞMAYA ÇAĞRI: 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi

DURUŞMAYA ÇAĞRI!
Salı günü, 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam eden ensest davasının duruşması var.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, Bodrum Yarımadası'nda bulunan Kadınlar ile birlikte davayı takip etmekteyiz.Son celse, suçtan zarar gören çocuğun duruşmada dinlenmesi gerçekleştirilmedi.Ancak dinlenmesine dair kurulmuş olan hukuka ve usule aykırı ara karardan da dönülmedi.Mahkeme’nin heyet değişikliği nedeniyle, ara kararın yeni heyet tarafından kaldırılmasını talep etmekte ısrarcıyız.
Yargıtay Ceza Genel Kurul Kararı gereği, "suçtan zarar gören çocuğun örselenmemesi için soruşturma ve kovuşturma aşamasında bir defa ifadesine başvurulur – İLKESİ", mahkeme tarafından, ara karardan dönülmediği taktirde, açıkça ihlal edilmiş olacaktır.Kaldı ki, çocuğun tekrar dinlenmesine dair, gerek duyulması halinde dahi, çocuğun mevzuata uygun bir şekilde ifadesine başvurulmalıdır.Suça maruz kalan çocuk, 4 yıllık soruşturma e…