Ana içeriğe atla

ETKİNLİK DUYURUSU VE DAVET: 20 MAYIS 2018 SAAT 19.00'DA Film gösterimi ve Söyleşi

#Nakba70
Bu yıl, Filistinlilerin Büyük Felaketi Nakba'nın 70. yıldönümü.

1948 yılında, onlarca katliam, 400 küsur köy haritadan silinmesi ve binlerce Filistinlinin ölüp yüz binlercesinin evinden, yurdundan sürülmesiyle 15 Mayıs günü İsrail kuruldu. 

Dünyanın her yerindeki Filistinliler ve Filistin dostları 15 Mayıs'ta Nakba'yı andı, 14 Mayıs'ta ABD'nin büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasını protesto için yapılan gösterilerde İsrail devletinin açtığı ateşle 61 kişi can verdi 3 bine yakın Filistinli de yaralandı

Biz de Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, yirminci yüzyılın en önemli olaylarından biri olan Nakba'yı kadınlar açısından ele almak istedik. 
Etkinliğimizde, Filistinli yönetmen Carol Mansour'un işgali kadınların gözüyle anlatan filmi Filistin'i İşlemek gösterilecek. 
Ankara BDS grubundan Esma Kaşram bir konuşma yapacak.

Konuşmanın moderatörlüğünü İstanbul BDS gönüllülerinden yazar Ayşe Düzkan yapacak. 
Pazar, 20 Mayıs 2018, saat 19.00'da, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği'nde.


Giriş ücretsiz olup, etkinlik kadınlara mahsustur.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim 

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...