Ana içeriğe atla

15. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali - filmmor - BODRUM'da!

Kadınlar 121 yıldır sinema yapıyor. Bu zorlu, dirençli,
gönençli 121 yılı ve parçası olduğumuz 15 yılı mümkün kılan herkese sevgi ve minnetle, Merhaba!

15 yıldır aralıksız mart ayının ikinci haftasında ‘Merhaba’ dedik. 15 yılın “sıradan” zorlukları; kapatılan salonlar, yolda kalmalar, patiskadan sinema perdesi dikilen geceler, iki ucu bir araya gelmeyen bütçeler, egemen şiddet ve tahammülsüzlükten payımıza düşenler, bazen “her şey yoluna girecek” gibi klişe film repliklerini fısıldayarak geçirilen günler… bir yana bu yıl en zoru; geride bıraktıklarımız... 6 yıl ve en son geçen yıl festivali Van’da birlikte yaptığımız Van Kadın Derneği bu yıl yok, festivali hep destekleyen Amargi, Deli Kadın, JINHA, Hayat TV, İMC TV, Özgür Radyo da... 15. yılda,kurumlar olmasa da, o kurumları var eden kadınlarla birlikte yola devam ederek; dayanışmayla, umutla, Merhaba!


“Biz varsak herhalde festival mümkün” diyerek 15. Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 41 filmle, 7 hafta 7 şehirde -İstanbul, Bursa, İzmir, Giresun, Bodrum, Adana, Mersin’de- sizlerle...


Festivalde bu yıl Kadınların Sineması, Kadınların Sineması / Türkiye, Deepa Mehta / Yeryüzü Sineması, Christine Delphy / Feminist Değilim Ama...bölümleri; Yeryüzünden Edilenler, Kendine Ait Bir Medya, Şiddetin Anatomisi, Feminist Değilim Ama, Türkiye’de Kadınların Sineması forum-atölyeleri var. Bu yıl festival tüm şehirlerde ücretsiz, buluşmalı, dayanışmalı, Gülten Akın’lı;

“Aç avuçlarını sesini yükselt, gel dirilt değiştir”

Festival EkibiYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim