Ana içeriğe atla

#TecavüzMeşrulaştırılamaz demek için #SiyahProtesto'dayız!

#TecavüzMeşrulaştırılamaz demek için #SiyahProtesto'dayız!


Yarın cinsel istismarın aklanmasına yönelik tasarıya karşı tüm öfkemiz ve isyanımızla sosyal medya profillerimizi de sokakları da karartıyoruz. Fotoğraflarımızı #TecavüzMeşrulaştırılamaz ve #SiyahProtesto hashtagleriyle paylaşıyoruz.

Cumartesi günü, geçmişe dönük cinsel istismarın affı ve ileriye dönük rıza yaşının 15'ten 12'ye indirilmesine yönelik tasarıya "tecavüz meşrulaştırılamaz" diyerek tepki gösterdik, sokaklara döküldük. Kalabalığımız bize güç verdi, umut verdi. 

Şimdiyse bahsi geçen yasa Meclis'e geliyor, "derhal geri çekin" demiş olmamız dikkate alınmadan oylamaya sunuluyor.

Salı günü, yani yarın bizler için simsiyah bir gün; istismarcıların, tecavüzcülerin evlilik yoluyla affedilmesinin Meclis'te görüşüleceği gün. 

Siyah giyiniyoruz, pencerelerimizden siyah kumaş sarkıtıyoruz, siyah kurdele takıyoruz ve sosyal medya profillerimizi siyaha çeviriyoruz (görsellerimiz ekte). 

Ankara'da kadınlar sabahtan itibaren Meclis'in önünde eylemde olacak, biz de siyahlarımızla onların sesine ses katıyoruz; akşam 17.00'de tasarı oylanırken #SiyahProtesto'muzla sokaklara çıkıyoruz.

Cinsel istismar ve tecavüz biz kadınların, çocukların hayatlarını hedef alıyor. Hayatlarımızı karartmak isteyenlerin karşısında susmuyoruz; geceleri, sokakları, meydanları terk etmiyoruz.

22 Kasım Salı akşamı (YARIN) saat 18.00'de Beşiktaş'ta Hakan Pastanesi yanında buluşuyoruz. 
Sessiz #SiyahProtesto'muzla sokakları kaplıyoruz, karartıyoruz.
 


​Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim 

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

ReNkLeRiN DaYaNıŞmAsI! Bodrum'da 2. Şubat haftasında 2 Etkinlik!

Önümüzdeki hafta, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, Renklerin Dayanışması başlığı altında iki etkinlik düzenlenmekte. 
Esmeray'ın Kestirmeden Hikayeler isimli oyunu, herkese açık (karma) bir etkinlik olup, Renklerin Dayanışması "Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı, Nefret Saldırıları ve Şiddet Konuşuyoruz" başlığı altındaki atölye ise kadınlara mahsustur.