Ana içeriğe atla

#TecavüzMeşrulaştırılamaz demek için #SiyahProtesto'dayız!

#TecavüzMeşrulaştırılamaz demek için #SiyahProtesto'dayız!


Yarın cinsel istismarın aklanmasına yönelik tasarıya karşı tüm öfkemiz ve isyanımızla sosyal medya profillerimizi de sokakları da karartıyoruz. Fotoğraflarımızı #TecavüzMeşrulaştırılamaz ve #SiyahProtesto hashtagleriyle paylaşıyoruz.

Cumartesi günü, geçmişe dönük cinsel istismarın affı ve ileriye dönük rıza yaşının 15'ten 12'ye indirilmesine yönelik tasarıya "tecavüz meşrulaştırılamaz" diyerek tepki gösterdik, sokaklara döküldük. Kalabalığımız bize güç verdi, umut verdi. 

Şimdiyse bahsi geçen yasa Meclis'e geliyor, "derhal geri çekin" demiş olmamız dikkate alınmadan oylamaya sunuluyor.

Salı günü, yani yarın bizler için simsiyah bir gün; istismarcıların, tecavüzcülerin evlilik yoluyla affedilmesinin Meclis'te görüşüleceği gün. 

Siyah giyiniyoruz, pencerelerimizden siyah kumaş sarkıtıyoruz, siyah kurdele takıyoruz ve sosyal medya profillerimizi siyaha çeviriyoruz (görsellerimiz ekte). 

Ankara'da kadınlar sabahtan itibaren Meclis'in önünde eylemde olacak, biz de siyahlarımızla onların sesine ses katıyoruz; akşam 17.00'de tasarı oylanırken #SiyahProtesto'muzla sokaklara çıkıyoruz.

Cinsel istismar ve tecavüz biz kadınların, çocukların hayatlarını hedef alıyor. Hayatlarımızı karartmak isteyenlerin karşısında susmuyoruz; geceleri, sokakları, meydanları terk etmiyoruz.

22 Kasım Salı akşamı (YARIN) saat 18.00'de Beşiktaş'ta Hakan Pastanesi yanında buluşuyoruz. 
Sessiz #SiyahProtesto'muzla sokakları kaplıyoruz, karartıyoruz.
 


​Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim