Ana içeriğe atla

Karaman Ensar Vakfın'da gerçekleşen Çocuk istismarına dair açıklama

Basına ve Kamuoyuna:
Karaman'da bulunan Ensar Vakfı ve Kaimder'e bağlı yurt ve evlerde 3 yıl süre ile ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunulması ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu "Cinsel istismara bir kez rastlanılması Ensar Vakfını karalamaya gerekçe olamaz" diyor.

Olay ilkokul çağında bir çocuğunun okula gitmek istememesi üzerine ablası tarafından psikiyatrise götürülmesi ve "okullarda hayvan pornosu izlettiriliyor" demesi üzerine ortaya çıkıyor, cinsel istismar 3 yıl boyunca Ensar Vakfına ait evlerde 40 ve üstü sayıda çocuğa defalarca uygulanıyor.

AKP'nin muhafazakar ve dindar nesil yetiştirme talebiyle taçlandırdığı bu eğitim kurumları aslında ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar için ev ve yurt açılması yasalar tarafından yasaklanmış olmasına rağmen bizzat Cumhurbaşkanı ve ailesi, Başbakan ve diğer hükümet yetkilileri tarafından desteklenmekte ve korunmaktadır. TBMM'de muhalefet partilerin önerilerine rağmen aynı erkek egemen yöntem ile TBMM'de çocuk istiamarını engelleme komisyonu kurulma talebi AKP tarafından engellenmeye çalışılmıştır. AKP, kamuoyu ve muhalefet partilerinden gelen tepki üzerine komisyon kurma engelleme girişimini geri çekmek zorunda kalmıştır.

Biz kadınlar diyoruz ki; koruduğunuz, kolladığınız erkek iktidarı, çocuklar ve kadınlar üzerinde sistemli değersizleştirme politikasıdır. Aile ve Sosyal Politiklar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun olayla ilgili açıklaması suçtur. Suça maruz kalanı değil, faili ve kurumu korumaktadır.

Bu olayda çocuklar cinsel istismar suçuna maruz kalmışlardır. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ensar Vakfı bu yaşanan olayda bilfiil sorumludur.

Erkek egemen sistem ile mücadele eden kadınlar olarak bu davanın müdahili, takipçisi olacağız ve örtbasın oluşmasına asla izin vermeyeceğiz!

Yükümlülüklerini ve sorumluluklarını yerine getirmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile birlikte tüm sorumluların kurumlarından ve Bakanlıklarından istifasını bekliyor ve talep ediyoruz. 27.03.2016
‪#‎AileBakanıİstifa‬
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim