Ana içeriğe atla

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ DEĞİL!!!! KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKMEK VE FARKINDALIK ARTTIRMA GÜNÜDÜR!14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ DEĞİL!

Kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalığı arttırma günüdür!


    1991 yılında Kanada'nın Vancouver şehrinde yerli bir kadın tüyler ürpertici bir şekilde öldürülmüştü. Olaydan bir kaç hafta sonra, Kanadalı yerli kadınlar toplumda kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak için bir yürüyüş organize etmişler ve etkinliği 14 Şubat Sevgililer Günü’nü özellikle seçerek gerçekleştirmişlerdi.
Bir kadının ölümüyle başlayan bu süreç bugün tüm dünyada sokaklara çıkarak kadın ölümlerine, kayıplarına karşı mücadele günü olarak yaşatılmaya devam ediyor.

Bizler Bodrum'da 2013 ve 2014 yılında 1 Milyar Kadın Ayaklanıyor eylemleriyle sokağa çıktık.  
Bu yıl 14 Şubat Cumartesi günü, 17 Haziran 2010 tarihinde Bodrum'da öldürülen Hülya Yolcubal'ın öldürüldüğü yerde bir araya gelerek, tüm kadın kayıplarımız için sokağa çıkıyoruz.
Tüm kadınları kadın ölümlerine, kadın kayıplarına karşı bir arada olmaya çağırıyoruz.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği

14 Şubat Cumartesi, saat 14.00
Kale Konut Muhtarlık binasının otoparkı

(Saat 13.30'da Bodrum Garajı'nda Kale Konut minibüslerinin önünde buluşuyoruz)
İletişim için: 0555 291 97 67 
    

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

BKD'den CHP'ye ADAY İTİRAZI!

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, bugün CHP Genel Merkez'e, Muğla İl ve Bodrum İlçe Başkanlıkları'na ve TBMM CHP Milletvekillerine göndermiş olduğumuz açıklama bilginize sunulur:
CHP GENEL BAŞKANLIĞI’NA CHP MUĞLA İL BAŞKANLIĞI’NA CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI’NA CHP TBMM MİLLETVEKİLLERİ’NE
Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla/Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. Partinizden, Bodrum Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu sosyal medyada gördüğümüz Gökhan Uçar hakkında 2015 yılında "CİNSEL SALDIRI" suçundan kamu davası açılmıştır.
Karar kesinleşmemiş olmakla birlikte MAHKEME TARAFINDAN "CİNSEL SALDIRI" suçu İŞLEDİĞİ SABİT GÖRÜLDÜĞÜNDEN MAHKÛMİYET KARARI VERİLMİŞTİR. Bu suç sebebi ile kovuşturma sırasında "CEZAEVİNDE TUTUKLU KALMIŞ" , dava sırasında “ADLİ KONTROL TEDBİRİ" kapsamında cezaevinden…

DURUŞMAYA ÇAĞRI: 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi

DURUŞMAYA ÇAĞRI!
Salı günü, 25 Eylül 2018 tarihinde, saat 13.30'da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam eden ensest davasının duruşması var.
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği olarak, Bodrum Yarımadası'nda bulunan Kadınlar ile birlikte davayı takip etmekteyiz.Son celse, suçtan zarar gören çocuğun duruşmada dinlenmesi gerçekleştirilmedi.Ancak dinlenmesine dair kurulmuş olan hukuka ve usule aykırı ara karardan da dönülmedi.Mahkeme’nin heyet değişikliği nedeniyle, ara kararın yeni heyet tarafından kaldırılmasını talep etmekte ısrarcıyız.
Yargıtay Ceza Genel Kurul Kararı gereği, "suçtan zarar gören çocuğun örselenmemesi için soruşturma ve kovuşturma aşamasında bir defa ifadesine başvurulur – İLKESİ", mahkeme tarafından, ara karardan dönülmediği taktirde, açıkça ihlal edilmiş olacaktır.Kaldı ki, çocuğun tekrar dinlenmesine dair, gerek duyulması halinde dahi, çocuğun mevzuata uygun bir şekilde ifadesine başvurulmalıdır.Suça maruz kalan çocuk, 4 yıllık soruşturma e…