Ana içeriğe atla

BODRUM KADIN DAYANIŞMANIN KADIN FORUMUNA ÇAĞRISIBODRUM KADIN DAYANIŞMASINDAN
KADIN FORUMUNA ÇAĞRI
KADIN HALLERİ VE TALEPLERİ
TECAVÜZE, ASLA SESSİZ KALMA!
Bodrum Kadın Dayanışma olarak, 8 Temmuz Pazartesi, saat 20:30’da
KADIN FORUMU düzenliyoruz
.
Kadın politikalarını geliştirmek, barışa, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak için katılımcı demokrasinin araçlarından biri olan forumu her hafta aynı gün aynı yerde sürdürmek istiyoruz.
Kadın hareketi, her gün her yerde kadınlara, çocuklara yönelik gerçekleşen cinsel istismarın gizli kalmasına, açığa çıkanların ise suç sayılmamasına, cezasız kalmasına karşı mücadeleyi yükseltiyor.
Türkiye kadın hareketinin bir parçası olarak biz de, ister Bingöl’de, Mardin’de, ister Muğla’da, Denizli’de, ülkemizin neresinde olursa olsun, tecavüz ve taciz mağduru kadın ve çocukların yalnız olmadıklarını; tecavüzcüyü koruyan yargının peşini bırakmayacağımızı göstermek, bu insanlık suçunun utancını kamuoyu vicdanında mahkûm etmek için biraraya geliyoruz.
 *****************************************************************************************************
Gezi Parkı Direnişiyle yakılan özgürlük ateşi parkları, meydanları, sokakları, kentleri sarmalayarak büyüyor. Kamusal alanların, yeşilin, ağaçların, meydanların halka ait olduğu gerçeği milyonların sesinde yankılanıyor. Bu başkaldırının başını gençler ve kadınlar çekti. Bu baskıcı erkek egemen sistemi değiştirecek olan da onların enerjisidir, onların talepleridir. Başta İstanbul olmak üzere şimdi onlar ülkenin her yerinde onlarca parkta forumlar yapıyorlar.
Kadınlar da bu parklarda sorunlarını, taleplerini konuşmak için ayrıca kadın forumları düzenliyorlar. Son on yıldır AKP’nin kadın düşmanı politikalarını protesto ediyorlar. Direnişin genel taleplerine ortağız. 
Ne acıdır ki, bu vesileyle biz de, Bodrum’da halkın kullanacağı tek bir parkın bile olmadığını farkettik.  Düşündük danıştık, Mendirek Kafe’nin uzantısındaki yeşil olmayan mekanda, Kale duvarlarının dibinde hem forum yapacağız hem de orayı yeşillendirecek, çiçeklendirecek, parkımızı, yani kendi kamusal alanımızı kendimiz yaratacağız.

8 Temmuz Pazartesi, saat 20:30’da, Mendirek Kafe’nin yanında ki alanda - Kale duvarları önünde Bodrumlu kız kardeşlerimizi, kadın arkadaşlarımızı kadın halleri ve talepleri üzerinden tevavüze ve tacize ve şiddete asla sessiz kalma demek için görüş ve önerilerini dile getirmek üzere her kadını Bodrum Kadın Forumu’na katılmaya çağırıyoruz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KADINLARIN BAZI ADAYLARA KARŞI İTİRAZI VAR! GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE; Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.
GÖZÜMÜZ

ESMERAY BODRUM'DA! "KESTİRMEDEN HİKAYELER" tek perdelik oyun...

BKD ETKİNLİK DUYURUSU: YENİ YIL'I MOR ÇARŞI BULUŞMASINDA KARŞILIYORUZ!

Bazen alışkanlıkları değiştirmek iyi gelebilir.. hele ki bu değişiklik cazip ve eylenceli bir maksat barındırıyor ise.. Her ay düzenli olarak ayın ilk cumartesi günü düzenlediğimiz mor çarşıyı bir defalığa mahsus erteledik.. Neden mi? Çünkü Yeni Yılı Mor Çarşı ile buluşturmaya karar verdik.. Hal böyle olunca, çok keyifli, rengarenk ve birbirimiz ile ardımızda bıraktığımız yılı ve yeni yıl ile ilgili düşüncelerimizi konuşabileceğimiz, kahkahalı, yemekli ve bol kadın muhabbetli bir akşam için kolları sıvadık.. Cumartesi günü, 23 ARALIK 2017 tarihinde, saat 16.00'da Yeni Yıl'ı Mor Çarşı İle Karşılıyoruz - Etkinliğimize bütün Kadınları bekliyoruz!!!

Evrim